In Turkish:John Michael McDonagh Cancels His Attendance at the Haifa International Film Festival Hayfa Uluslararası Film Festivali: “Guard” Filminin Yönetmeni Orada Olmayacak…

              Hayfa Uluslararası Film Festivali: “Guard” Filminin Yönetmeni Orada Olmayacak…

15 Ekim 2011

İsrail’e kültürel boykot için önemli zafer! John Michael McDonagh Hayfa Uluslararası Film Festivali’nde boy göstermeyecek!

John Michael McDonagh, İrlanda-Filistin Dayanışma Kampanyası’nın (IPSC) Kültürel Boykot Yetkilisi Raymond Deane ile irtibata geçti ve “siyasi durumu göz önüne alarak” Hayfa Uluslararası Film Festivali’nde filmi “The Guard”ın gösterimine katılmaktan çekildiğini bildirdi.

Filmi “Guard” gösterilecek olmasına karşın böyle zaferler önemli ve İsrail kültürel etkinliklerinde boy göstermenin sanatçılara, müzisyenlere, film yapımcılarına ve daha birçoğuna giderek nasıl çekici gelmediğini gösteriyor. BDS kampanyası sayıca ve güç olarak büyüyor.

Boykot hakkında John Michael McDonagh’a bilgi vermek için çaba gösterildi. “Don’t Play Apartheid Israel” ile birlikte PACBI (İsrail’e Akademik ve Kültürel Boykot İçin Filistin Kampanyası), İrlanda Filistin Dayanışma Kampanyası (IPSC), Hayfa Uluslararası Film Festivali: Bir Boykot Çağrısı Facebook sayfası ve ilgili insanların diğer çabaları, John Michael McDonagh’ı apartheidin “siyasi durumunun” hiç kimsenin onaylamaması gerektiğine ikna etmeye yardımcı oldu.

[1] http://www.pacbi.org/etemplate.php?id=1727 John Michael McDonagh’a festivale katılmamasının istendiği 7 Ekim tarihli mektup

[2] http://www.facebook.com/dontplayapartheidisrael Ayrıca bkz. John Michael McDonagh’a festivale katılmaması için yapılan çağrı için.

[3] http://www.facebook.com/Boycott.Haifa.International.Film.Festival  Bkz. İsrail apartheidini ve John Michael McDonagh’ın Hayfa Uluslararası Film Festivali’ne katılmaması nedenleri açıklayan gönderiler için.

Kaynak:  PACBI http://www.pacbi.org/etemplate.php?id=1732

Filistin İçin İsrail’e Karşı Boykot Girişimi tarafından çevrilmiştir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s